Pravidlo 80/20

80_20


Spousta lidí se snaží hubnout tím, že si zakážou jídlo, které podle nich není zdravé. Většinou tento přístup nevede k žádnému úspěchu. Proto je tu pravidlo 80/20, které tuto situaci může velmi usnadnit.


Každý, kdo chce dosáhnou nějaký viditelný výsledek (úbytek na váze) by si měl uvědomit, že jde hlavně o změnu životního stylu. Ne pouze dodržovat několika týdenní stravovací plán a po jeho ukončení se vrátit k původnímu nezdravému životnímu stylu.


Spousta lidí si myslí, že když je někdo hubený nebo má dobrou postavu, tak to je způsobeno jeho genetikou. Na jednu stranu na tom trochu pravdy bude. Na druhou stranu je klíčový životní styl. Ten, kdo má sedavou práci a jeho zdravá životospráva je na bodě mrazu, nemůže očekávat skvělou formu.


Pravidlo 80/20 znamená, že 80 % energetického příjmu by se mělo skládat z nutričně bohatých potravin, které doplní potřebné živiny lidskému tělu. Zbylých 20 % energetického příjmu by mělo být určeno pro potraviny, které by si většina lidí s hubnutím nespojovala - například čokoláda, zmrzlina nebo třeba sklenička vína.


Jestli budete hubnout záleží prakticky jen na kalorickém deficitu. To znamená, že musíte mít větší výdej energie než příjem energie. Pokud se budete držet pravidla 80/20 a budete mít právě vyšší energetický výdej, tak si můžete v klidu dát i nějaké nezdravé jídlo. Pro úspěšné hubnutí, pěknou postavu a zdraví obecně jsou klíčové živiny. Strava by měla být bohatá na bílkoviny a vyvážený poměr sacharidů a tuků.


Proto by měl každý, kdo chce zhubnout bez nějakých extrémních diet vyzkoušet pravidlo 80/20 a určitě nebude litovat. Časem uvidíte, že pokud budete mít pestrý jídelníček a přidáte k tomu lepší životní styl budete rozhodně lepším člověkem a na nezdravé jídlo ani nepomyslíte.

Sledujte nás:
beason-fb  beason-insta