Nejlepsi cviky na ramena

bannery-blogeros (2)

V dnešním článku se se zaměříme na ramena. Ramena a deltové svaly jsou velmi častým základem pro hodnocení celkové postavy nejen u kulturistů ale i u obyčejných lidí, kteří cvičí pro radost. Tvoří také základní kámen pro tvar trupu do V. Pojďme se tedy podívat na cviky, díky nimž dosáhneme vysněných cílů.


Tlaky s jednoručkami


Při tomto cviku je výchozí polohou sed na lavici se sklonem opěradla přibližně osmdesát stupňů. Lopatky musí být stažené k sobě, hrudník napnutý a nohy jsou zapřeny do země. Jednoruček se držíme tak, aby svíraly pravý úhel. Před zahájení cviku se nadechneme a s výdechem tlačíme jednoručky nahoru. Důležité je úplně nepropínat ruce.


Upažování na kladce


U upažování na kladce je důležité širší rozkročení nohou. Nejprve si stoupneme si tak, aby lano kladky při tahu nahoru bylo před tělem, dlaň směřovala k tělu a loket byl mírně pokrčený. S nádechem zvedáme ruku obloukem nahoru až do polohy rovnoběžné s podlahou. Dolů naopak vždy pouštíme s výdechem.


Přítahy osy k bradě


Tento cvik se specifický v tom, že činku vždy držíme nadhmatem. Tělo musí být zase zpevněné a ruce většinou máme na šíři ramen. S nádechem zvedejte činku směrem k bradě, nikoli výš! Lokty směřují od těla a osa činky se pohybuje těsně u těla. S výdechem činku kontrolovaně spouštějte do výchozí pozice.


Předpažování s jednoručkami


Základem je mírné rozkročení nohou a opravdu lehký předklon v pase. Tělo zase musí být celé zpevněné a činky držíme podél těla. Dlaně nasměrujeme k tělu. S nádechem plynule zvedáme ruce nahoru tak, abychom měli jednoručky ve výšce očí (paže jsou rovnoběžně s podlahou). S výdechem jednoručky pouštíme dolů.


Stahování kladky


U tohoto cviku je postoj na šířku ramen přibližně dva kroky od kladky. Kladku uchopte s nadhmatem, lopatky stáhneme k sobě a lokty tlačíme vysoko. S nádechem táhneme provazy plynule k sobě. Při dotahu vydechněte a s nádechem pouštíme zpět do výchozí polohy.


Krčení ramen s jednoručkami


Tento cvik je dobrý na rozvoj trapézových svalů. Při výchozí poloze rozkročíme nohy zase na šířku ramen čelem k jednoručce. Uchopíme je tak široko, aby ruce byly před nohami. Začneme ve spodní pozici, kde ruce necháme viset dolů. Pokrčením ramen přitáhneme jednoručky nahoru. Tím aktivujeme trapézy. V této pozici setrváme alespoň jednu sekundu. Následně se pomalu vrátíme do výchozí polohy. Lokty držíme po celou dobu propnuté, neměly by se téměř vůbec ohýbat.

Sledujte nás:
beason-fb  beason-insta