Anabolické steroidy

Steroidy - úvodní obrázek

Když se řeknou anabolické steroidy, tak většina z vás ví o co jde. Pokud chcete například v kulturistice dosáhnout extrémně vynikajících výsledků, běžné suplementy vám k tomu většinou nestačí. Anabolické steroidy jsou jednou z možností, jak si pomoct, či urychlit výsledky. Jenže za jakou cenu? Stojí to některým lidem vůbec za to? Pojďme se na to společně podívat.

 

Hlavní stinnou stránkou anabolických steroidů je fakt, že mohou poškodit jak psychické, tak i fyzické zdraví. Pokud jste amatéři, tak byste si měli pečlivě rozmyslet využívání těchto látek. Anabolické steroidy sice dokážou zvýšit nárůst svalové hmoty, ale také zasahují do metabolických funkcí v těle. Je nutné podotknout, že steroidy nejsou využívány pouze v kulturistice. Patří sem i sporty, u kterých je například potřeba vyšší síla, rychlejší regenerace a vytrvalost.

 Steroidy - článek

Mezi hlavní nežádoucí účinky patří:

Zvýšení tělesné váhy

Vypadávání vlasů

Poruchy pohybového aparátu

Metabolické poruchy

Potíže s játry

Zvýšené riziko vzniku nádorů

Zvětšovaní orgánů

 

Pokud o užívání anabolických steroidů uvažujete, je dobré si uvědomit, jaké dlouhodobé následky s sebou mohou přinést. Anabolické steroidy vám sice pomůžou zlepšit vaše sportovní výsledky, ale dřív nebo později vám to tělo vrátí i s úroky.

Sledujte nás:
beason-fb  beason-insta