Novoroční předsevzetí

Novořoční předsevzetí - článek


Spousta z nás si dává předsevzetí, jen proto, že je to každoroční tradice před začátkem dalšího roku. Většina těchto předsevzetí stejně pak zůstává nesplněna. Je lepší si stanovit reálné cíle, které se podaří během nového roku dotáhnout do zdárného konce. Jak si tedy udržet motivaci, soustředění na cíl a jak jej konečně dosáhnout? 


Dobrým krokem je si rozdělit cíl na malé části


Dlouhodobý cíl má většinou několik fází jeho dosažení. Proto je důležité si stanovit dílčí cíle, které dají dohromady vysněný cíl. Příkladem může být stavění puzzlí. Nikdy to není lehké, ale vše začne prvním položeným kouskem a potom se staví například hlava medvěda, jeho tlapka a pozadí. Následně se dají všechny postavené části dohromady a máte celek. Něco podobného vás může potkat třeba i u hubnutí. Dáte si cíl shodit 15 kg, ale shodit takové množství najednou není moc představitelné. Takže to přesně můžete udělat jako s puzzlemi, po malých částech, než dosáhnete požadovaného cíle.

Novoroční predsevzetí - obrázek 1


Motivujte se ostatními


Čím bude motivace silnější a konkrétnější, tím bude účinnější. Inspirujte se podobně uvažujícími lidmi, kteří si prošli podobnou cestou, kterou se chcete vydat i vy. Jen si dávejte pozor, abyste je úplně nekopírovali, protože váš cíl i podmínky budou ve většině případech odlišné. Vezměte si vždy z konkrétních lidí jen to nejlepší, ale dívejte se i na svoje schopnosti, které můžete využít.


Vyhraďte si čas


Na naplnění dlouhodobých cílů je dobré si dát dostatek času. Nevýhodou dnešní do by je, že všichni někam pospíchají a vše musí být rychle hotové, což není moc přívětivé. To pak vede k hledání zkratek, které s sebou mohou nést i zdravotní rizika. Proto si opravdu na vše dejte dostatečné množství času, přímo úměrné vašim fyzickým i psychickým předpokladům.


Pozor na chyby


Víte, v čem je tajemství úspěchu kulturistů? Nikdy nevyhrají proto, že dělají úplně vše dobře, ale proto, že se snaží dělat minimum chyb. Ve většině soutěží je v podstatě soutěž o nejméně chybujícího sportovce. Ten, kdo nejméně chybuje, má šanci na nejlepší výsledek. Proto se nenechte svými chybami odradit a poučte se z nich.

Novoroční předsevzetí - obrázek 2

Sledujte nás:
beason-fb  beason-insta