Tribulus terrestris

Tribulus terrestris - článek

Dneska si trochu přiblížíme často zmiňovaný Tribulus terrestris neboli Kotvičník zemní. Je to velice oblíbený rostlinný extrakt, který používají nejčastěji muži ke zvýšení hladiny testosteronu. Dalšími důvody používání tribulusu může být zvýšení sexuální výkonosti a plodnosti, zlepšení regenerace po tréninku, rychlejší budování svalové hmoty nebo podpora silového výkonu.

Zdravé sexuální chování v pokročilém věku je něco, co čím dál víc přestává být samozřejmé. Může za to především hladina testosteronu, která u mužů klesá. Hladina testosteronu u mužů začíná přirozeně klesat od věku 30 až 40 let. V současnosti nedostatkem testosteronu trpí přibližně 20 až 50 % mužů v pokročilém věku.

Tribulus 2 - článek

Jestliže ale netrpíte žádnými příznaky snížené hladiny testosteronu, tak je pro vás užívání tribulusu zbytečné. To samé platí i pro dospívající a mladé muže. Pokud ale cítíte nedostatek sexuálního zájmu, může pro vás být Tribulus ideálním řešením.

Jak si vybrat ten správný Tribulus?

Obsah protodioscinu v tribulusu je klíčový, proto extrakty z rostliny, které tuto látku obsahují a převážně jsou z Bulharska nebo Turecka bývají považovány na nejhodnotnější. Celkově je dobré vybírat produkty, které mají alespoň 60 % saponinů v extraktu. Kromě země původu a obsahem těchto látek je důležité i správné dávkování. Ve vědeckých studiích bývá nejčastěji uváděno 5 mg saponinů z tribulusu na 1 kg tělesné hmotnosti.

Shrnutí

  • Tribulus je často používaný na podporu sexuálního zájmu a sportovní výkonnosti.

 

  • Je určen spíše pro lidi v pokročilém věku či osoby se sníženými hladinami testosteronu.

 

  • Na mladé a zdravé jedince nemá užívání Tribulusu prakticky žádný pozitivní dopad.

 

  • Může zvyšovat celkovou vitalitu a energii během dne.

Tribulus 1 - článek 

 Sledujte nás:
beason-fb  beason-insta